• -10%
#4794 1000_ethiopia_yirgacheffe kochere g1
#4793 ethiopia_yirgacheffe kochere g1

Verticcio ETHIOPIA Yirgacheffe Kochere G1 1kg

Región Yirgacheffe je súčasťou pestovateľskej oblasti Sidamo v južnej Etiópii. V regióne je približne 26 družstiev, ktoré zastupujú asi 43 794 poľnohospodárov a asi 62 004 hektárov záhradnej kávy.
Na sklade 31 ks
47,88 € 53,20 € -10%

(47,88 € kg)

S DPH

E-club

Pri nákupe tohto produktu získate 2,39 € na váš účet vo forme kreditu. Kredit môžete využiť pri ďalších nákupoch. Viac o E-clube tu.
Zavrieť
 

Väčšina káv je premývaná, hoci z Yirgacheffe pochádza aj menšie množstvo naturálne spracovaných káv, akou je napríklad naša Verticcio Ethiopia Yirgacheffe Kochere G1. Ako napovedá názov, pochádza z okresu (woreda) Kochere, ktorá sa nachádza pár kilometrov južne od legendárneho mesta Yirgacheffe v oblasti Gedeo. Táto hornatá, zalesnená oblasť je úrodná a vysoko položená - veľká časť kávy rastie vo výške 2000 m.n.m. a viac. Na prvý pohľad vyzerajú vrchy Yirgacheffe neprístupné a husto zalesnené, ale v skutočnosti je to husto osídlená oblasť a kopce sú posiate mnohými obydliami a dedinami, ktoré produkujú kávu známu ako “záhradná” káva (garden coffee - približne 50% celkovej produkcie kávy), čo znamená, že je pestovaná priamo pri obydliach farmárov v blízkosti iných plodín a stromov, ktoré kávovníkom poskytujú potrebný tieň. Tieto farmy zvyčajne rozlohou nepresahujú 1,5 hektára a vďaka intenzívnejšej starostlivosti je produktivita tohto pestovateľského systému je oveľa vyššia ako pololesná (semi-forest coffee - asi 35%) a lesná (forrest coffee - asi 10%) káva/produkcia. Zaujímavosťou je, že káva pestovaná na veľkých komerčných plantážach, či už súkromných, alebo štátnych, tvorí iba približne 5%.

Pražená zrnková káva

Zloženie: 100% Arabika
Producent: Yedesta Bunna
Región: Yirgacheffe > Chelele > Berhanu
Odroda kávy: Kurme, Wolisho, Dega, experimentálne variety 74110 a 74112
Zber: November - Február
Spôsob spracovania: Natural - suchá metóda
Nadmorská výška: 1800 - 2000 m.n.m.
Chuť: jazmín, ananás, pomaranč, vanilka
Hmotnosť: 1kg

Čerstvo pražené na Slovensku

Druh kávy
100% Arabica
Balenie
1 kg
Spôsob prípravy
Espresso, Automatický kávovar, Moka / Koťogo, French Press
Praženie
Medium light
Chuť
Sladká
Forma kávy
Zrnková
Krajina pôvodu
Etiópia
02069
31 položky

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Používame súbory cookies 🍪, pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac informácií.