#5322 250_costa_rica_cerro_dragon
#5323 chutovy_profil_cerro_dragon

Verticcio Costa Rica Cerro Dragon Black honey 250g

Ricardo Valverde Fernandéz, majiteľ farmy Cerro Dragon, patrí k renomovaným producentom pestujúcim najlepšiej kávy v Kostarike. Je treťou generáciou farmárskej rodiny.
Momentálne nedostupné
15,70 €

(62,80 € kg)

S DPH

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt opäť dostupný.

E-club

Pri nákupe tohto produktu získate 0,78 € na váš účet vo forme kreditu. Kredit môžete využiť pri ďalších nákupoch. Viac o E-clube tu.
Zavrieť
 

Názov Cerro Dragon je odvodený od jednej z najvyšších hôr v blízkosti farmy, Cerro El Dragon.Cerro Dragon je položená v nadmorskej výške 1500 m, kde teplota kolíše okolo príjem-ných 20°C a priemerný ročný úhrn zržok je 2470 mm. Kávovníky, ktoré tu rastú v tieni stromov avokáda, citrusov a ananásov, majú ideálne podmienky pre vyvinutie unikátneho chuťového profilu, aj vďaka striedajúcim sa obdobiam mokra (sedem mesiacov od mája do novembra) a obdobiam sucha o dĺžke päť mesiacov (od decembra do apríla). “Medová” metóda spracovania, alebo honey-processing je pre kostarické kávy bežná, pretože pomáha znižovať charakteristickú aciditu tradične premývaných káv z tejto oblasti a zároveň pomáha zvýrazňovať telo a sladkosť. Spojitosť s medom plynie z lepkavej konzistencie zvyškov dužiny kávovej čerešne, ktorá zostáva na zrnkách po predčasnom ukončení procesu fermentácie vo vode, na čo sa následne rozprestrú na tzv. afrických posteliach, kde za pravidelného prevracania schnú ešte ďalších 15 dní. Táto metóda spracovania má výrazný vplyv na výslednú, unikátnu chuť v šálke. BLACK HONEY, je najzložitejší, namáhavý a drahý proces spracovania. Je to preto, že fermentácia trvá najviac času a sušenie na posteliach trvá dvakrát dlhšie v porovnaní s procesom Yellow alebo Red honey.V chuti nájdete šťavnatý ananás, jasmín a čierny čaj. Telo je ľahké a má plnú krému. 

Pražená zrnková káva

Zloženie: 100% Arabika
Producent: Costa Rica - Terazzu
Región: Costa Rica - Terazzu
Odroda kávy: Bourbon
Zber: január - marec
Spôsob spracovania: Black honey
Nadmorská výška: 1400 - 1600m.n.m.
Chuť: ananás, jasmín, čierny čaj, smotana
Hmotnosť: 250g

Čerstvo pražené na Slovensku

Druh kávy
100% Arabica
Balenie
250 g
Praženie
Medium light
Chuť
Sladká
Forma kávy
Zrnková
Krajina pôvodu
Costa Rica
02151

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Používame súbory cookies 🍪, pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac informácií.